Teğmenler Arasında ‘Atatürk’ Kavgası! Konu Meclis Gündemine Taşındı

CHP’li Özgür Ceylan, Tuzla Piyade Okulu’nda Atatürk rozeti takmayı reddeden ve Atatürk’ün posterini yırtan teğmen iddiasını meclis gündemine taşıdı. 

İstanbul Tuzla Piyade Okulu’nda 10 Kasım’da meydana gelen olayda bir teğmenin Atatürk rozetini takmayı reddeden ve posterini yırtıp atan bir teğmen ile ona tepki gösteren teğmen arasında kavga çıktı.

Kavganın büyümesi üzerine olaya polis ve jandarmanın dahil olduğu belirtildi. Tarikat bağlatılı olduğu ve Harbiye’de de benzer davranışlar sergilediği iddia edilen teğmenin kapısına diğer askerlerin Atatürk posteri asmasıyla taraflar arasındaki arbedenin tekrarladığı ifade edildi.

Öte yandan teğmenlerin Atatürk kavgası meclis gündemine taşındı. CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, ‘Son günlerde sosyal medya platformlarında 10 Kasım Atatürk’ü Anma töreninde Tuzla Piyade Okul Komutanlığı’nda bir grup teğmenin yakalarına Atatürk resmi takmayı reddettikleri, teğmenlerden birinin Atatürk resmini yırtarak yere attığı ve buna tepki gösteren diğer bir grup teğmen ile aralarında arbede yaşandığı, arbedenin büyümesi ile olaya dışarıdan jandarma ve polisin de dahil olduğu, konuya ilişkin idari soruşturma başlatıldığı bilgisi kamuoyuna yansımıştır’ diyerek Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler’e soru önergesi verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x